Asistent sociální péče

Asistent sociální péče

Nově byl podle zákona o sociálních službách zaveden institut "asistent sociální péče". Pokud vás zajímá více informací, přečtěte si náš článeček z bulletinu Celsuz-in.

Evropská dobrovolná služba

Evropská dobrovolná služba

Článeček z bulletinu Celsuz-in vám přináší informace o možnosti dobrovolnictví v zahraničí prostřednictvím programu Evropská dobrovolná služba (EVS).

Jak na životopis: Inspirace ze setkání s klientkou

Jak na životopis: Inspirace ze setkání s klientkou

Článeček z bulletinu Celsuz-In zaměřený na životopis, který vychází z konkrétního setkání s naší klientkou.

Podzimní nabídka vzdělávacích akcí

Na podzim 2013 připravili pracovníci služby Celsuz - Sociální rehabilitace pro klienty bohatou nabídku vzdělávacích akcí.

Podrobné informace o jednotlivých akcích získáte u svého osobního konzultanta.

Náboženské památky Dolních Kounic

Centrum pro cizince Brno Vás dne 28. 9. 2013 srdečně zve na na exkurzi do malebného městečka Dolní Kounice. Zde si budete moci prohlédnout zříceniny středověkého kláštera Rosa coeli založeného v roce 1181 moravským velmožem Vilémem a Židovský hřbitov z roku 1680.

Den Charity představí široké veřejnosti služby pro lidi v nouzi

Den Charity představí široké veřejnosti služby pro lidi v nouzi

Dny otevřených dveří, výstavy a prezentace, hudební vystoupení a divadelní představení pro děti i dospělé, ale také děkovné bohoslužby a další akce pro širokou veřejnost. Taková je nabídka tradiční kampaně Den Charity, která proběhne na mnoha místech v celé ČR.

Důchodový systém v ČR -  I. pilíř

V minulém čísle jsme psali o druhém pilíři. Z článku nabitého informacemi musela leckoho z Vás rozbolet hlava, proto dnes zvolníme a řekneme si o prvním pilíři, který má již sám důchodový věk, a i přes svoji jednoduchost tvoří páteř důchodového systému nejen v České republice, ale téměř po celém světě, kde důchodový systém funguje.1

Jak na životopis 8

Postupujeme dále v našem seriálu o životopisu. Psali jsme o tom, jak se vůbec vybavit a připravit, než životopis začneme psát. Dále jsme psali jak zpracovat hlavičku životopisu a kategorii vzdělání. Tentokrát se zaměříme na to, co bývá v životopisu považováno za kategorii nejdůležitější, a sice údaje k pracovním zkušenostem.

Důchodový systém ČR II.

Důchodový systém ČR II.

V minulém čísle jsem ve stručnosti popsal důchodový systém v ČR, dnes se budeme věnovat druhému pilíři zvanému kapitálový. Proč druhému a ne logicky prvnímu? Druhý pilíř má totiž jedno omezení, které by v příštím čísle již nemuselo být aktuální, proto dnes „přeskočíme“ na pilíř druhý.1

Předčasný odchod do důchodu

Předčasný odchod do důchodu

Druhé letošní číslo bulletinu Celsuz-In vám přináší další zajímavé informace. Například se můžete dozvědět co se změnilo v oblasti předčasného odchodu do důchodu.