Celsuz se představuje: Náš tým

Celsuz se představuje: Náš tým

V druhém čísle našeho bulletinu CELSUZ-IN jsme Vám představili i Náš tým. 

Náš tým

Některých jmen jste si mohli všimnout již pod články v minulém čísle, jistě vás ale zajímá, kdože
v tom centru Celsuz pracuje, co konkrétně dělá a jak vám může pomoci. Proto bych vám ráda nyní
představila „náš tým“.

Při vstupu do dveří vás uvítá některá z pracovnic Informačního centra o sociálních službách (IC).
Zde se Vám dostane základního sociálního poradenství, nebo Vás pracovnice IC nasměrují do
správných dveří v případě, že potřebujete Vy nebo Vaši známí komplexnější pomoc. Alena
Gottwaldová a Jana Knoflíčková totiž zároveň pracují jako sociálně-právní poradkyně pro službu
Celsuz – Odborné sociální poradenství. S nimi se na IC střídá Lucie Horňáková, která se zaměřuje
na poradenství pro cizince. Pětičlenný tým doplňují Marcela Konečná a Milena Hrdličková, které
zároveň působí ve službě Celsuz – Sociální rehabilitace. Pokud máte zájem o jakoukoli službu, je
pro vás IC důležitým místem. Právě zde se totiž dozvíte potřebné informace a můžete se domluvit
na první schůzce.

V prvním patře najdete poradny služeb Celsuz – Odborné sociální poradenství a Celsuz – Služby pro cizince. Spolu s Janou a Alenou radí lidem, kteří se ocitli v krizové situaci, i právnička Zuzana Zajícová, která se zaměřuje na dluhové poradenství. Poradenství cizincům poskytuje spolu s Lucií kolega
Pavel Filo. Právě v prvním patře působí i psychoterapeutka Hana Formánková. Její služby i služby právničky Zuzany jsou na objednání. Objednat se můžete prostřednictvím Sociálně-právní poradny nebo, jste-li klientem služby Celsuz – Sociální rehabilitace, po domluvě se svým osobním konzultantem. Obě poradny můžete navštívit kdykoliv v otvíracích hodinách, tedy každý všední den (pouze v pátek má poradna pro české občany zavřeno).

Ve čtvrtém patře se nachází kanceláře a konzultační místnosti služby Celsuz – Sociální rehabilitace
Působí v nich pět osobních konzultantů: Katka Radvanová, Mirka Křůpalová, Jan Kozák, Petr Míchal a Libor Třeška. Ti se individuálně věnují lidem, kterým se nedaří najít zaměstnání, pomáhají jim překonat překážky na pracovním trhu i v osobním životě a vyřešit jejich situaci nezaměstnanosti spojenou s mnoha problémy. Provázejí je celou službou. Osobní konzultanty doplňují Klára Dobiášová, Milena Hrdličková a Marcela Konečná (ano ty z IC), které připravují další aktivity tak, aby klienti získávali schopnosti a dovednosti, které jim pomohou zvýšit šance na cestě k zaměstnání. Paleta jejich nabídky je skutečně široká, od procvičování na počítačích, přes rady o dalším profesním vzdělávání, vyzkoušení si modelového výběrového řízení a podobně. Klára také každý měsíc připravuje zajímavé multikulturní akce pro veřejnost. V Dílně světové kuchyně se můžete naučit něco z cizích kultur díky přednáškám a zejména vaření (ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem a platí to i o lásce k jiné zemi). Zajímavý film z oblasti lidských práv můžete shlédnout ve ilmovém klubu Dalekohled. Ve čtvrtém patře má svou kancelář i vedoucí služeb Celsuz Radek Vaníček, který laskavým okem dohlíží na práci svých kolegů, trpělivě poslouchá jejich přání i stížnosti a neúnavně pracuje na tom, aby všechno fungovalo na 100%.

Eva Bělocká