Angola na návštěvě ve Znojmě

Tisková zpráva ze dne 12.09.2011

(Brno, Znojmo) Ve čtvrtek 15. září se obyvatelé Znojma mohou vydat na krátký podvečerní výlet do Angoly. Stačí v 18.00 přijít do budovy Oblastní charity Znojmo na Dolní České 1. Připravena pro Vás bude Dílna angolské kuchyně, kde se máte možnost naučit a ochutnat tradiční angolské jídlo, a také projekce dokumentárního filmu o Angole. Angolským večerem budou provázet dva zajímaví hosté, jeden z Česka, druhý z Angoly.

Od května roku 2011 realizuje Diecézní charita Brno projekt s názvem „Svět na talíři“, který má za cíl pozitivně ovlivnit vztahy mezi českou majoritou a cizinci. Všechny aktivity projektu vychází z toho, že pokud se lidé potkávají a navzájem poznávají, vede to ke zmírnění vzájemných předsudků. Aktivity probíhají dvakrát do měsíce především Brně, ale také v jiných městech Jihomoravského kraje. Jednou z pravidelných aktivit je Dílna světové kuchyně, která každý měsíc představuje jeden tradiční pokrm z cizí země. Během Dílny se vybraný pokrm připravuje, ochutnává a povídá se nejen o kuchyni dané země. Filmový klub Dalekohled je druhou aktivitou Světa na talíři a nabízí každý měsíc projekci filmu, který je tematicky spojen s konkrétní zemí či oblastí. Projekci doplňuje buďto úvod odborníka, anebo diskuze po filmu s hostem, který např. pochází právě z dané země.

Koho zajímají další země, má rád filmy a exotické chutě, může sledovat webové stránky www.celsuz.cz. Na těch najde také recepty z Dílen světové kuchyně, např. japonský ojokadon, polský žurek, arménský kebab a jiné.

 „Projekt je spolufinancován Evropskou unií z  Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí“ (EIF 2010 – 42)